Kaip tinkamai prižiūrėti vaikiškus lininius drabužius?

vaikiškų lininių rūbų priežiūra

Kiekvienas drabužis išlieka kokybiškesnis ir ilgaamžiškesnis, kai žinome, kaip jį tinkamai prižiūrėti. Tačiau auginant atžalas, rūpinantis gausiais buities darbais, drabužių priežiūra pagal instrukcijas nepatenka į prioritetų sąrašą. Kai švarių, išskalbtų rūbų prireikia skubiai (arba kai mažųjų drabužius tenka skalbti labai dažnai), daug paprasčiau yra naudoti universalias, greitas skalbimo ir džiovinimo funkcijas.

Vis dėlto, ilgalaikėje perspektyvoje tokia drabužių priežiūros rutina nėra sėkminga. Net ir brangiai pirkti rūbai vaikams vos po kelių skalbimų praranda savo formą bei estetiką. Tokios situacijos gali susiklostyti net ir su kokybiškais, gryno lino rūbais.

Todėl norime pasidalinti keliais svarbiausiais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti lininius drabužius vaikams. Jie neapsunkins Jūsų kasdienybės, o drabužiai išliks ilgaamžiai, kokybiški, džiugins ne tik Jus, bet ir Jūsų vaikučius.

KODĖL SVARBU TINKAMAI PRIŽIŪRĖTI LININIUS RŪBUS?

Lino audinys vertinamas dėl reikšmingų savybių, todėl tokios medžiagos drabužis tampa vis dažnesnis svečias vaikų spintoje. Lininiai rūbai ypač aktualūs tėvams, kurių vaikai yra alergiški ar jautrūs – linas yra hipoalergiškas, tinkamas net atopiniu dermatitu ar egzema sergantiems.

Lino drabužiai puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, nesuteikia sąlygų daugintis bakterijoms – tai itin svarbu esant karštam orui, kai kūnas siekia atgauti komfortabilią temperatūrą ir gausiai prakaituoja.

Dėl šių audinio savybių labai svarbu lininius drabužius prižiūrėti tinkamai ir nedaryti esminių klaidų. Dėl netinkamos skalbimo temperatūros, naudojamų priemonių, džiovinimo būdų, audinys gali ne tik pakeisti struktūrą, kokybę, bet ir prarasti unikalias savo savybes.

LININIŲ DRABUŽIŲ VAIKAMS PRIEŽIŪRA

Lino audinys yra gyvas, jis reikalauja meilės ir tik kelių esminių priežiūros taisyklių. Jos padės ne tik išlaikyti audinio kokybę, naudingas savybes, bet ir jį suminkštins – lininio rūbo dėvėjimas taps dar mielesnis ir švelnesnis.

Kaip skalbti lininius vaikų drabužius?

Lino drabužiai gali būti skalbiami ir rankomis, ir skalbimo mašina. Kaip benuspręstumėte, rekomenduojame skalbti ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje.

Paprastai šiam audiniui tinkami įvairūs skalbikliai, tačiau geriausia rinktis švelnios, neagresyvios sudėties skalbimo priemones. Jei vanduo Jūsų namuose yra gana kalkėtas, rekomenduojame naudoti audinio minkštiklį.

Kai skalbiate baltus lininius rūbus, galite naudoti baliklius be chloro. Labai svarbu lino drabužių neskalbti su kitų spalvų drabužiais ir skalbimo mašinos būgne palikti jiems šiek tiek erdvės. Mat, lininiams rūbams reikalinga vieta judėti ir išsiskalauti, todėl geriausiai jie išplaunami tada, kai nėra suspausti kartu su kitais drabužiais.

Be to, kai skalbimo mašinos būgnas yra perkrautas, didėja tikimybė, kad lino audinys ne tik neišsiskalbs, tačiau ir sugers kitų audinių spalvas.

Dėmės ant lininių drabužių išvalomos labai lengvai. Svarbu sureaguoti laiku ir audinį išplauti kaip įmanoma greičiau. Jei dėmę pastebėjote kiek vėliau, patrinkite ją švelniu muiliuku (iš pradžių patikrinkite priemonės saugumą ant blogosios, nepastebimos drabužio pusės) ir skalbkite pagal anksčiau paminėtas rekomendacijas.

Kaip taisyklingai džiovinti lininius rūbus vaikams?

Lininius rūbus galite džiovinti tiek džiovyklėje, tiek natūraliu būdu. Vis dėlto, lino audiniui naudingiausia džiūti natūraliai – po skalbimo jį geriausia pakabinti (tik ne tiesioginės saulės spinduliuose!) ir leisti kvėpuoti iki kol išdžius.

Be to, pakabindami lininį rūbą išvengsite dar didesnio susiglamžymo. Svarbu įsiminti ir tai, kad lininį rūbą reikia laiku nudžiauti, neleisti perdžiūti, nes audinys taps pernelyg standus, bus sunku jį išlyginti.

Kaip išlyginti lininį drabužį?

Lengviausia ir patogiausia lininius audinius lyginti dar drėgnus. Turbūt esate pastebėję, kad netinkamoje temperatūroje lyginamas audinys įgauna blizgumo ar tampa pablukęs. Dėl šios priežasties, svarbu parinkti tinkamą temperatūrą – ji negali būti aukštesnė nei 200 laipsnių.

Lyginkite iš blogosios pusės, drėgnus ir su garais. Rekomenduojame net ir po lyginimo lininį rūbą palikti dar šiek tiek drėgną. Pakabinę jį sausoje, gerai vėdinamoje vietoje, suteiksite audiniui pakankamai laiko atgauti geriausias savybes.

Lino priežiūra – paprasta, kai žinai

Tikimės, kad šie patarimai padės Jums išsaugoti lininių rūbų kokybę bei ilgaamžiškumą. Prisiminkite, kad pirmoji ir svarbiausia taisyklė, kaip tinkamai prižiūrėti lininius drabužius vaikams – tai elgtis švelniai, saugoti nuo agresyvių skalbimo priemonių, aukštos skalbimo temperatūros.

Lininiams drabužiams naudinga natūraliai garinti drėgmę, todėl svarbu jų visiškai neišdžiovinti. Leiskite audiniui kvėpuoti erdvėje, lygiai taip pat, kaip ir linas leidžia kvėpuoti žmogaus odai. 

Su meile,
TroubleMaker by Smith`s

Pasidalinti su draugais: